ПРЕЗИДЕНТ ЖОЛДАУЫ ТАЛҚЫЛАНДЫ - Қазақ Ұлттық Аграрлық Зерттеу Университеті

ПРЕЗИДЕНТ ЖОЛДАУЫ ТАЛҚЫЛАНДЫ

2021 жылғы 09 қыркүйекте Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу университетінің оқытушысы Бейкутова А.М офлайн форматында ҚР Президенті Қ.К. Тоқаевтын «Халық бірлігі және жүйелі реформалар – ел өркендеуінің берік негізі» атты Жолдауын талқылауға арналған дөңгелек үстел болып өтті.

Сондай-ақ, дөңгелек үстел жұмысына Тпрп 21-10 мамандығының студенттері қатысты. Жолдау аясында белгіленген барлық тапсырмаларды іске асыру бойынша өз пікірлері мен ұсыныстарын ортаға салды.

Бейкутова А.М өз баяндамасында еліміздің одан әрі даму бағыттарын нақты және нақты көрсеткен Президенттің сөйлеген сөзінің негізгі тапсырмаларын атап өтті. Спикер Мемлекет басшысы өз сөзінде қадап айтқан білім және ғылым саласын жаңғырту, руханият саласында қызмет жасайтын ұстаздарды мемлекет тарапынан қолдау көрсету мәселелеріне басты назар аударды. Атап айтқанда, 2021 жылдың 1 қыркүйегінен бастап педагогтердің жалақысын көтеру және білім саласын көтеруге мүмкіндігі бар мамандарды жоғары оқу орындарына тарту үшін ЖОО әкімшілігі мен жетекшілік ететін министрліктер қабылдаған нақты шаралар туралы сөз болды.

Жалпы республика бойынша жоғары оқу орындарында 604 мыңнан астам студент оқиды, оның 27% немесе 163 мыңы Алматы жоғары оқу орындарында білім алады.
Қалада орналасқан жоғары оқу орындары ел экономикасының барлық саласына мамандар дайындайды.

Президент ауыл шаруашылығы – Ұлттық экономиканың негізі болып табылатындығын айтып, еліміздегі бәсекеге қабілетті экспортқа бейімделген агроөнімдердің көлемін арттыруды тапсырды.